Tenis: Kyle Edmund a câştigat turneul de la New York (ATP)
Tenismanul britanic Kyle Edmund, numarul 62 mondial, a castigat duminica titlul in turneul ATP de la New York, dotat cu premii totale de 719.320 dolari, dupa ce l-a invins in finala pe italianul Andreas Seppi (98 ATP), cu 7-5, 6-1.
Britanicul de 25 de ani si-a adjudecat aldoilea sau titlu ATP din cariera, dupa ce in 2018 s-a impus la Antwerp.
Dupa acest succes, Edmund va urca 17 pozitii in ierarhia mondiala, pana pe 45.
Seppi (35 ani, 98 ATP) a jucat prima sa finala dupa mai bine de un an (Sydney). El are in palmares trei titluri, ultimul datand din 2012, de al Moscova. Dupa finala de duminica, italianul a urcat pe locul 80 in clasamentul ATP.
AGERPRES (AS-editor: Mihai enea, editor online: Simona Arustei)
Britanicul de 25 de ani si-a adjudecat aldoilea sau titlu ATP din cariera, dupa ce in 2018 s-a impus la Antwerp.
Dupa acest succes, Edmund va urca 17 pozitii in ierarhia mondiala, pana pe 45.
Seppi (35 ani, 98 ATP) a jucat prima sa finala dupa mai bine de un an (Sydney). El are in palmares trei titluri, ultimul datand din 2012, de al Moscova. Dupa finala de duminica, italianul a urcat pe locul 80 in clasamentul ATP.
AGERPRES (AS-editor: Mihai enea, editor online: Simona Arustei)
Sursa: AGERPRES
Vezi articolul complet pe AGERPRES
Poate iti place articolul
Poate iti place stirea
Poate iti place filmul
Categorii sectiune
Social
Coronavirus Romania 15 Iulie
9 Noiembrie
Divertisment
Angajata Tren Londra
Andreea Balan
Activitate Vulcanica
Check-in
Corina Caragea
Impozite
Brasov
Prognoza Meteo Pentru Urmatoarele Patru Saptamani
Smiley
Bancul Zilei
Arhiva Media Tv
Scoala
Blitz Cancan
Delia
Advertoriale
Povesti Celebre
Dezvaluiri
Sex
Cancan
Andre Gray
Alte Sectiuni
Horoscop Dragoste
Diverse
Vedete
Ministrul Educatiei Monica Anisie
Gândurile Lui Cristoiu
Toate din STIRI