Milkshake cu Oreo
Am avut o pofta de nedescris de a bea un milkshake si mi-am adus aminte de o reteta care am invatat-o tot pe internet si am ales s-o pun in practica, aceasta bazandu-se pe biscuitii Oreo, de care pur si simplu este un deliciu.
Dupa parerea mea, aceasta reteta de milkshake este cea mai delicioasa dintre toate retetele pe care le-am incercat si chiar nu stiam pana s-o invat ca se pot face bunatati din biscuitii Oreo, insa se pare ca imaginatia nu are limite, deci pe langa faptul ca biscuitii se pot manca simpli, pot fi folositi si ca ingredient in diferite deserturi, milkshake-uri.
Ingredientele pentru acest milkshake sunt urmatoarele:
- 132 g biscuit Oreo
- 500 ml lapte rece
- 200 g inghetata
- 1 lingura cu varf cu Nesquick
- 4 cuburi cu gheata
Pentru ornat:
- frisca
- biscuit intregi Oreo
Milkshake-ul cu Oreo nu este greu de facut din punctul meu de vedere, adica doar trebuie sa maruntim biscuitii, dupa amestecam cu restul ingredientelor punandu-le intr-un vas si mixam totul cu ajutorul unui mixer, iar ulterior punem frisca si biscuiti intregi pentru ornat.
Chiar mai devreme cu o ora am servit o prietena cu un milkshake cu Oreo in timp ce ne uitam putin la televizor, iar ea a avut o parere pozitiva asupra bauturii.
In concluzie, merita pe deplin incercat acest milkshake care cu siguranta pentru nimeni nu este dificil de facut, adica trebuie doar sa aveti ingredientele necesare, un vas si un mixer, iar pentru a consuma, un pahar sau mai multe, in cazul in care beti impreuna cu alte persoane.
Astept din partea voastra o parere despre acest milkshake.
Dupa parerea mea, aceasta reteta de milkshake este cea mai delicioasa dintre toate retetele pe care le-am incercat si chiar nu stiam pana s-o invat ca se pot face bunatati din biscuitii Oreo, insa se pare ca imaginatia nu are limite, deci pe langa faptul ca biscuitii se pot manca simpli, pot fi folositi si ca ingredient in diferite deserturi, milkshake-uri.
Ingredientele pentru acest milkshake sunt urmatoarele:
- 132 g biscuit Oreo
- 500 ml lapte rece
- 200 g inghetata
- 1 lingura cu varf cu Nesquick
- 4 cuburi cu gheata
Pentru ornat:
- frisca
- biscuit intregi Oreo
Milkshake-ul cu Oreo nu este greu de facut din punctul meu de vedere, adica doar trebuie sa maruntim biscuitii, dupa amestecam cu restul ingredientelor punandu-le intr-un vas si mixam totul cu ajutorul unui mixer, iar ulterior punem frisca si biscuiti intregi pentru ornat.
Chiar mai devreme cu o ora am servit o prietena cu un milkshake cu Oreo in timp ce ne uitam putin la televizor, iar ea a avut o parere pozitiva asupra bauturii.
In concluzie, merita pe deplin incercat acest milkshake care cu siguranta pentru nimeni nu este dificil de facut, adica trebuie doar sa aveti ingredientele necesare, un vas si un mixer, iar pentru a consuma, un pahar sau mai multe, in cazul in care beti impreuna cu alte persoane.
Astept din partea voastra o parere despre acest milkshake.
Poate iti place articolul
Poate iti place stirea
Poate iti place filmul
Categorii sectiune
Bijuterii
Obiective turistice
Baschet
Sanatate
Incaltaminte
Activitati pe calculator
Arhitectura si contructii
Statiune
Tenis
Sosuri
Arta
Motociclete
Dezvoltare personala
Monitoare
Pescuit
Home Cinema
Telefoane
Sarbatori
Parfumuri
Console jocuri
Masini
Laptop
Aragaze, hote si cuptoare
Restaurant
Haine
Boxe
Seriale
Lanterne
Ceasuri
Bauturi
Toate din ARTICOLE
Categorii
Etichete
tort cu crema de vanilie si krantz
tort cu crema de vanilie si nuca
tort cu crema de vanilie si piure de fructe de pad
tort cu crema de vanilie si rom
tort cu crema de visine
tort cu crema de zahar ars
tort cu crema de zahar ars si topping de ciocolata
tort cu crema ganache
tort cu crema ganache si vanilie
tort cu crema ganaj